Finałowy turniej "Kajet Masters CUP 2019"

30.08.2019
W dniach 24 i 25 sierpnia na stadionie Limanovii rozegrany został turniej finałowy Kajet Masters CUP 2019. Przypomnijmy, że turniej eliminacyjny rozegrano w dniu  26 maja i udział w rozegranym właśnie turnieju finałowym walczyły sobie drużyny AP Limanovia, Gdovia Gdów i AP Kolejarz Stróże. W finale zaprezentowało się 18 zespołów, które w pierwszym dniu turnieju rozegrały mecze eliminacyjne w trzech grupach składających się z sześciu drużyn.

Zwycięzcy grup wraz z drużynami z drugiego miejsca w następnym dniu turnieju rywalizowali w grupie złotej, drużyny z trzeciego i czwartego miejsca awansowały do grupy srebrnej a grupę brązową stworzyły zespoły z miejsca piątego i szóstego. W każdej grupie rozegrano po 5 meczy. Walka trwała do ostatniego gwizdka, widać było zaangażowanie nie tylko zawodników, ale również trenerów, którzy z całych sił wspierali swoich młodych zawodników. Podkreślić tez trzeba wspaniały doping rodziców i dziadków, którzy ochoczo wspierali swoje pociechy. Rywalizacja była wyrównana, na bardzo wysokim piłkarsko poziomie. W każdej grupie na rozstrzygnięcia trzeba było czekać do ostatniej kolejki, ponieważ po kilka drużyn do samego końca zachowało szansę na zwycięstwo. Turniej miał międzynarodowy charakter, ponieważ mieliśmy okazję gościć drużyny z Ukrainy i Białorusi.

Spośród uczestników turnieju wyłoniono 7 wyróżniających się umiejętnościami zawodników, których nagrodzono mianem „ ZŁOTEJ SIÓDEMKI" Stworzyli oni zespół, który rozegrał mecz pokazowy ze zwycięzcą turnieju drużyną REKORD Bielsko Biała. W „ZŁOTEJ SIÓDEMCE" znaleźli się:

Maksymilian Stosik – AP Kolejarz Stróże
Konstantin Cuvonivets – CYSS -25 Kijów
Dawid Navicki – FC Biełkard Grodno
Witold Zbytniewski – Rekord Bielsko Biala
Witold Mrożek – AP Limanovia
Szymon Koładka – APMT Polska
Michał Czarny – APMT Polska

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, każda drużyna dyplom, a trzy najlepsze drużyny – puchary. Drobne upominki trafiły też do chłopców ze „ZŁOTEJ SIÓDEMKI".

Dekoracji zawodników dokonali: Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa i Jolanta Juszkiewicz –Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa.

Klasyfikacja końcowa turnieju

9:15

RESOVIA Rzeszów I

3:19

Organizatorem turnieju jest Firma Kajet wraz z klubem sportowym LKS Mordarka. Patronat nad turnieje objął Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut oraz Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda. Patronem medialnym był portal Limanowa.in.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju należą się: Firmom:  Elektrical, Indeco , Pak Fol, Velo Sport , Mini Distrinution, Bud – Inco oraz Waldemarowi Opiole, Prezes LKS Mordarka – Iwonie Słowiak – Bąbie, Prezesowi AP Limanovia – Dariuszowi Mrożkowi, Prezesowi MKS Limanovia – Januszowi Bugajskiemu, Mateuszowi Wrońskiemu, Barbarze i Rafałowi Ślazyk, Walentemu Gajewskiemu, trenerom, dzieciom oraz rodzicom z LKS Mordarka. Koordynatorem turnieju był trener LKS Mordarka- Mateusz Ryś.

Liczba wyświetleń: 2037