„Limanowianki na drodze ku niepodległości” - spotkanie z dr Tomaszem Lisem

21.08.2019
Gminna Biblioteka w Starej Wsi serdecznie zaprasza w dniu 22 sierpnia (czwartek) 2019 r. o godz. 1800 do Biblioteki Publicznej w Pisarzowej na  spotkanie z cyklu „Limanowianie znani i nieznani” z dr Tomaszem Lisem pt.; „Limanowianki na drodze ku niepodległości”.

Wykład będzie dotyczył sytuacji kobiet z terenu powiatu limanowskiego na przełomie XIX i XX wieku: chłopek, mieszczanek i szlachcianek. Prelegent omówi w jaki sposób zmieniło się życie Limanowianek na skutek wybuchu I wojny światowej. Zaprezentowana zostanie również sylwetka kilku  z nich; Klementyny Zybrzyckiej-Bączkowskiej -limanowskiej aptekarki, Anny Czechówny- nauczycielki z Dobrej, jednej z pierwszych studentek na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także Anny Beck, matki Józefa Becka i babki ostatniego ministra spraw zagranicznych w II RP oraz wielu innych znanych postaci.