Koncepcja przebiegu linii kolejowej - informacja dla mieszkańców Gminy Limanowa

27.09.2019
Przedstawiamy Państwu koncepcję programowo przestrzenną dotyczącą przebiegu linii kolejowej w ramach realizacji zamówienia publicznego  pn.: " Budowa nowej linii kolejowej Podłęże- Szczyrzyc - Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka- Nowy Sącz- Etap I: prace przygotowawcze."

Jednocześnie pragniemy poinformować, że za przyjęte rozwiązania i przebieg  wyznaczonej trasy odpowiada PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut widząc ogromne zainteresowanie mieszkańców, którzy z niepokojem i niepewnością spoglądają na plany inwestora zobowiązuje się zainicjować spotkania mieszkańców terenów przez które przebiega trasa, z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Miejscowości, w których odbędą się spotkania to:  Męcina, Mordarka oraz Łososina Górna.

Terminy i miejsca spotkań:
- 8 października 2019 r. (wtorek) o godz. 16.30 w remizie OSP w Łososinie Górnej - dla mieszkańców Koszar
- 9 października 2019 r. (środa) o godz. 16.30 w  Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce - dla mieszkańców Mordarki i Pisarzowej
- 10 października 2019 r. (czwartek) o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Męcinie - dla mieszkańców Męciny i Kłodnego

Zadanie pn. „Budowa nowej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark / Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz – Etap I: prace przygotowawcze” jest realizowane w latach 2018 - 2021.
Etap II i III będą realizowane odpowiednio w latach 2020-24 i 2020-27. Wartość inwestycji „Podłęże – Piekiełko” wraz z modernizacją linii Chabówka – Nowy Sącz szacuje się na ponad 7 miliardów złotych.

PONIŻEJ W ZAŁĄCZNIKACH  -  POSZCZEGÓLNE ODCINKI PRZEBIEGU LINII KOLEJOWEJ PRZEZ TEREN GMINY LIMANOWA.