Nagrody w Konkursie #OSEWyzwanie odebrane - mobilne pracownie komputerowe w trzech szkołach

11.10.2019
Dyrektorzy trzech szkół podstawowych - z Męciny nr 1, Pisarzowej oraz Rupniowa  w dniu wczorajszym  tj. 10 października odebrali nagrody w ramach konkursu #OSEWyzwanie, dzięki którym placówki otrzymają mobilne pracownie komputerowe. Konkurs, którego organizatorem była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) – Państwowy Instytut Badawczy, adresowany był do wszystkich szkół w Polsce z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Spośród ponad 1600 szkół z całej Polski zgłoszonych  do Konkursu, z Małopolski  nagrodzonych zostało  68 placówek.

Dzięki wygranej w konkursie każda ze szkół  - Szkoła Podstawowa w Męcinie nr 1, Szkoła Podstawowa w Pisarzowej oraz Szkoła Podstawowa w Rupniowie otrzyma  najnowocześniejszą mobilną pracownię komputerową składającą się  m.in. z 16 laptopów oraz dostęp do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego Internetu. Ponadto uczniowie szkół będą mogli korzystać z mLegitymacji, czyli mobilnej wersji legitymacji szkolnej, którą można wyświetlać w swoim smartfonie.

Dyplomy laureatom Konkursu podczas uroczystej gali wręczali Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz Tomasz Tomala - szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury. Nagrody dla szkół gminnych odebrały: Maria Lupa - Dyrektor SP nr 1 w Męcinie, Magdalena Strzebońska - Dyrektor SP w Pisarzowej oraz Dyrekotr SP w Rupniowie - Danuta Dębska.

Źródło; fot.: www.malopolska.pl