Opieka stomatologiczna w gminnych szkołach - zaproszenie do składania ofert

01.10.2019
Zaproszenie do składania ofert na realizację opieki stomatologicznej nad uczniami szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Limanowa. Opieka stomatologiczna dotyczy liczby ok. 2800 uczniów szkół, dla których Gmina Limanowa jest organem prowadzącym. Są to następujące szkoły:
  1. Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie.
  2. Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem.
  3. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie.
  4. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3 Maja w Męcinie.
  5. Szkoła Podstawowa w Młynnem.
  6. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce.
  7. Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu.
  8. Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu.
  9. Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej.
  10. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie.
  11. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie.
  12. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie.
  13. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi.
  14. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi.
  15. 15.Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem.
Opieka stomatologiczna obejmuje:
  1. Świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia,
  2. Profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia.
Oferta powinna zawierać miejsce i zakres realizacji świadczeń opieki stomatologicznej. Ofertę należy przesłać do Urzędu Gminy Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 18 b, 34-600 Limanowa lub mailem na adres: sekretariat@gminalimanowa.pl najpóźniej do dnia 15 października 2019 r. do godz. 12.00 z dopiskiem „Opieka stomatologiczna nad uczniami”.
Osoba wyznaczoną do kontaktów jest: Edyta Król tel. 183373792 lub 183372252.

Wójt Gminy Limanowa zaprasza do składania ofert na realizację opieki stomatologicznej nad uczniami szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Limanowa w związku z wejściem w życie w dniu 12 września 2019 r. ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U. z 2019r. poz. 1078)
- określone w przepisach wydanych na podstawie art. 31 d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w części dotyczącej wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, z wyłączeniem świadczeń ortodoncji.

Świadczenia opieki stomatologicznej są finansowane ze środków ujętych w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia i są udzielane poza kolejnością.
Opiekę stomatologiczną nad uczniami może sprawować lekarz dentysta spełniający wymagania określone w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w części dotyczącej warunków realizacji świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, z wyłączeniem świadczeń ortodoncji, z którym Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej albo który jest zatrudniony lub wykonuje zawód u świadczeniodawcy, z którym NFZ zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Świadczenia opieki stomatologicznej będą realizowane w gabinecie stomatologicznym podmiotu, z którym organ prowadzący szkoły zawrze porozumienie dotyczące realizacji świadczeń z zakresu opieki stomatologicznej dla uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Limanowa. Organ prowadzący przewiduje możliwość zawarcia porozumienia z więcej niż jednym świadczeniodawcą.