Artyści z gminy Limanowa na "Limanowskiej Słazie"

25.11.2019
Zbliża się 45. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”- lokalne święto folkloru i kultury ludowej.  Od czwartku 28 listopada, do niedzieli 1 grudnia br. w ramach wydarzenia zaprezentuje się około 800 wykonawców z Limanowszczyzny i nie tylko.

Festiwal rozpocznie się 28 listopada o godz. 14.00 i potrwa do 1 grudnia, kiedy to o godz. 15.00 poznamy jego zwycięzców. Wszystkie koncerty odbędą się w sali w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Reymonta 3 w Limanowej, gdzie obecnie (na czas przebudowy LDK) znajduje się siedziba Limanowskiego Domu Kultury.

W ramach tegorocznej odsłony Festiwalu na widzów czekać będzie 96 prezentacji w kategoriach: Zespół Regionalny, Instrumentalista, Śpiewak, Gawędziarz, Grupa Śpiewacza, Grupa Regionalna, Muzyka Ludowa, Mistrz i Uczeń.

Wśród prezentujących sie artystów nie zabraknie tych z gminy Limanowa:

w czwartek 28 listopada
w dwóch odsłonach wystąpi zespół "KIJOM WORCI" z Pisarzowej
o godz. 20.30 -  w Kat. Muzyka Ludowa, a następnie - w Kat. Zespół Dorosły i w Kat. Grupa Śpiewacza - Dorosła

w piątek 29 listopada
- o godz. 14.25 wystąpi STANISŁAWA OLEKSY z Męciny - w Kat. Śpiew Dorosły

- w sobotę 30 listopada
- o godz. 14.00 - w Kat. Zespół Dorosły oraz o godz. 14.45 - w Kat. Grupa Śpiewacza - Dorosła wystąpi zespół "SPOD KICEK" z Mordarki
- o godz. 14.50 - z grą na heligonce zaprezentuje się JÓZEF TOKARCZYK z Mordarki
- o godz. 14.55 - wystąpi KGW ŁOSOSINA GÓRNA - w kat. Grupa Obrzędowa- Regionalna
- o godz. 16.25 - w kat. Śpiew Dorosły prezentować sie będzie MAGDALENA DUDEK z Makowicy

Poniżej  w załącznikach - kolejność wszystkich prezentacji podczas tegorocznej "Limanowskiej Słazy".