Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1 w Limanowej

28.11.2019
21 listopada w sali widowiskowej Domu Pielgrzyma przy Bazylice MBB w Limanowej odbył się XVIII  Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej o zasięgu Powiatowym. W tym roku uczestnicy zaprezentowali utwory pochodzące z okresu od przewrotu majowego do zakończenia II wojny światowej.

Do konkursu zostało zgłoszonych 29 uczestników (zespoły i soliści) w kategorii „pieśń patriotyczna” oraz 32 uczestników w kategorii „poezja patriotyczna”.
O godzinie 9.00 pani dyrektor ZS – P nr 1 w Limanowej, mgr Kazimiera Zięba powitała wszystkich zgromadzonych. Kilka słów do uczestników oraz ich opiekunów wygłosił także ksiądz Prałat dr Wiesław Piotrowski, proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.

Po zakończeniu konkursowych przesłuchań uczniowie mogli obejrzeć widowisko słowno – muzyczne pod tytułem „Wolność” przygotowane przez siedmioosobową grupę uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej pod kierunkiem terapeutek Agnieszki Liszki i Anny Kędroń.
Występy uczestników w kategorii „pieśń patriotyczna” oceniła komisja konkursowa w składzie: pani Halina Dyczek – przewodnicząca oraz członkowie – panie Renata Biernat i Iwona Śliwa. Nagrody laureatom wręczyli panowie: Starosta Limanowski pan Mieczysław Uryga oraz Wójt Gminy Limanowa pan Jan Skrzekut. Obaj pogratulowali uczestnikom i ich opiekunom oraz zachęcali młodych artystów do dalszej pracy, by rozwijać swoje talenty.

Poniżej przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji konkursu w poszczególnych kategoriach:

Laureaci w kategorii „pieśń patriotyczna”:

Soliści:
Grand Prix
Emilia Ryś z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Limanowej
Miłosz Koszut ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej
Gabriela Guzik z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Laskowej
Anna Paruch z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Laskowej
Zofia Opyd ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy
Joanna Rucińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie
Zuzanna Krzywdzińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej
Zuzanna Wrona ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej
Jakub Hyrc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie
Wiktoria Śmierciak  z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach
Gabriela Lupa ze Szkoły Podstawowej w Koninie

zespoły

I miejsce nie zostało przyznane
II miejsce
zespół wokalno – instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej w składzie: Aleksandra Druzgała, Gabriela Drabik, Dawid Szczypka, Anna Nawara, Stanisław Jakubiak, Dominika Cież
III miejsce
zespół ze Szkoły Podstawowej w Mordarce w składzie: Paulina Szewczyk, Anna Ładoś, Katarzyna Kaim, Alicja Mrowca
Wyróżnienie
zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi w składzie: Maria Mąka, Zuzanna Michalik, Oliwia Bilska, Mateusz Włodarczyk, Tomasz Mąka.
Występy uczestników w kategorii „poezja patriotyczna” oceniało jury w składzie: przewodnicząca – pani Renata Hasior oraz członkowie – panie Bernadeta Polak, Marta Machynia, Aneta Jedynak.

Laureaci w kategorii „poezja patriotyczna”:

Mateusz Radzięta ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej
Julia Szumańska ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu
Joanna Czachurska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Limanowej
Julia Wąsik z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Limanowej
Maria Smorońska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku
Blanka Stach z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku
Kamil Michalik ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej
Karolina Gromala ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamienicy
Edyta Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej
Anita Smoleń ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej
Szymon Biernat z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Limanowej
Zuzanna Jasica Szkoła Podstawowa w Mordarce

Nagrody dla laureatów konkursu ufundowane zostały przez: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa oraz Urząd Gminy Limanowa.