Nowe obiekty sportowe przy Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie

26.11.2019
W dniu 25 listopada odbył się odbiór nowych obiektów sportowych usytuowanych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie. Przy placówce oświatowej powstała  bieżnia 4 torowa, skocznia w dal wraz z bieżnią oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Zadanie wykonane zostało w ramach środków pozyskanych z projektu pn. „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno Sportowa - MIRS”.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z urządzeń lekkoatletycznych  na miejscu wybudowano piłkochwyt oddzielający boisko sportowe od bieżni oraz ogrodzenie z siatki o wys. 3.0 m oddzielające rzutnię do pchnięcia kulą od chodnika i boiska piłkarskiego.

Powstanie nowych obiektów sportowych wyniosło 278.800,00 zł,  z czego 136.000,00 zł to kwota dotacji otrzymanej z Województwa Małopolskiego. Wykonawcą zadania była firma „BUD-MAT” Z Krynicy Zdroju.

Nowo odebrane obiekty, są pierwszymi tego typu na terenie gminy Limanowa i w znaczący sposób poszerzą one ofertę uprawianych dyscyplin sportowych.