Znani Mistrzowie Gminy w Piłce Koszykowej - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

12.12.2019
Dnia 11 grudnia w Szkole Podstawowej w Pasierbcu odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w Koszykówce Chłopców i Dziewcząt. Do zawodów zgłosiło swój udział 9 drużyn ze szkół gminnych - 5 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt.

Po rozegraniu wszystkich spotkań

w kat. chłopców :
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Pasierbcu
IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie
V miejsce - Szkoła Podstawowa w Mordarce

a w kat. dziewcząt :
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mordarce

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Pasierbcu

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi, którzy zdobyli miejsce I grali w składzie:  Sebastian Dudek, Dominik Jeż, Aleksander Kłak, Paweł Liptak, Mikołaj Liszka, Mikołaj Mamak, Paweł Mąka, Kacper Piaskowy, Barłomiej Więcek. Drużynę przygotowali do rozgrywek nauczyciele wychowania fizycznego  - Dorota Młynarczyk i Marek Młynarczyk.

Zwycięska drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Mordarce, grała w składzie: Izabela Biernat, Natalia Cabała, Wiktoria Janik, Zuzanna Jasica, Małgorzata Jędrzejek, Weronika Śmierciak, Sylwia Mól, Martyna Sikoń, Jasica Oliwia, Anna Filipek. Do zawodów przygotowała dziewczęta nauczycielka wychowania fizycznego Magdalena Kindlik.

Zwycięska drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi oraz dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Mordarce reprezentować będą gminę Limanowa na zawodach powiatowych na hali sportowej przy SP nr 3  w Limanowej - chłopcy dnia 14 stycznia 2020 r., a dziewczęta dnia 16 stycznia 2020 r. Życzymy powodzenia!